چاپ کارت مغناطیسی, پرینتر کارت مگنت, چاپگر کارت مغناطیسی

مرکز چاپ کارتهای مغناطیسی پی وی سی, چاپگرهای کارت مگنت مغناطیسی, چاپگر کارتهای مغناطیسی, چاپ رنگی مغناطیسی کارت, کارت مغناطیسی pvc, چاپ پی وی سی مغناطیسی, چاپ کارت مغناطیسی بانکی, پرینتر کارت مغناطیسی, دستگاه چاپ مغناطیس کارت, چاپ افست کارت مغناطیسی, مگنت

نکاتی در خصوص چاپ افستنکاتی در خصوص چاپ افست 


چاپ افست

چاپ افست کارت پی وی سی یکی از رایج ترین تکنولوژی های چاپ به شمار می رود. از چاپ افست کارت pvc برای چاپ در تیراژهای بالای هزار عدد  که دارای طرح ثابت هستند استفاده می شود. چاپ افست به دو صورت چاپ تک کارت pvc ( سینگل ) و چاپ شیت pvc (لمینیتی) انجام می گیرد. طریقه ی چاپ هر کدام از این روش ها با یکدیگر متفاوت بوده و دارای مزایای منحصر به خود هستند. از این نوع چاپ جهت چاپ انواع کتاب ، مجله ، بروشور و کاتالوگ ، پوستر و هر چیزی که قرار است بر روی کاغذ چاپ شود استفاده می شود. 
انجام چاپ افست

جهت انجام عملیات چاپ افست حتما می بایست از سیستم YMCK استفاده شود، در واقع چاپ افست مبتنی بر چاپ چهار رنگ زرد، قرمز، آبی و مشکی می باشد که عمل ترکیب رنگ در آن بر روی کاغذ صورت می گیرد. اما می توان انواع کارت ها را با یک رنگ و به 10رنگ گوناگون چاپ کنیم. پرینترهای چاپ افست معمولا تک رنگ یا دو رنگ و یا چهار رنگ هستند. البته برخی از آن ها نیز وجود دارند که قادر می باشند بیشتر از چهاررنگ را چاپ کنند. در پرینترهای تک رنگ هر رنگ به صورت مجزا چاپ می شود . به عنوان مثال یک کارت با چهار رنگ می بایست چهار بار از پرینتر عبور کند و هر بار رنگ ها بر روی آن تنظیم شوند . به همین علت بهتر است برای چاپ کارت های چهار رنگ  از پرینترهای تک رنگ استفاده نشود. استفاده از سیستم YMCK موجب افزایش کیفیت چاپ کارت پی وی سی شده و ماندگاری رنگ را در این کارت ها بالا می برد. همچنین برخی از دستگاه های چاپ افست کارت پی وی سی به صورت 5 رنگ می باشند که افزون بر چاپ هم زمان YMCK قادر می باشند رنگ پنجم مانند نقره ای یا طلایی یا رنگ های ساختگی را انجام دهند. در چاپ افست کارت پی وی سی می توان از انواع مختلف کاغذ ها استفاده نمود و همچنین لازم به ذکر است که هرچه تعداد کارت های چاپی بیشتر باشد هزینه ی چاپ کارت کاهش می باشد.                                                                                                                                                                                                                         

ماشین های چاپ افست به دو نوع تقسیم بندی شده اند:

  1. براساس ابعاد آنها: نیم ورقی(۲۵*۳۵ سانتی متر) که منسوخ شده است، یک ورقی(اصطلاحا جی‌ تی او، ۳۵*۵۰ سانتی متر)، دوووقی(۵۰*۷۰ سانتی متر)، سه ورقی(۶۰*۹۰ سانتی متر)، چهارونیم ورقی(۷۰*۱۰۰ سانتی متر) و سایزهای بزرگتر(۱۰۰*۱۴۰ سانتیمتر) که بسیار کمیاب می باشند.
  2. براساس تعداد رنگ چاپی: پرینترهای چاپ افست یه صورت تک رنگ، دوررنگ، چهاررنگ، پنج رنگ، شش رنگ، هشت رنگ و … وجود دارند که شرکت های سازنده مطابق با نیاز کاربران می توانند تعداد رنگ های آن ها را بیشتر نمایند.


ابعاد پرینترهای چاپ افست

دستگاه های چاپ افست دارای ابعاد گوناگونی می باشند و از ابعاد 25×35 تا 100×140 وجود دارند. به همین دلیل باید دقیقا محاسبه شود که کدام یک از آن ها متناسب با نیاز ما بوده و به صرفه تر است. زیرا در تیراژ های بالا استفاده از پرینترهای مناسب از نظر اقتصادی تفاوت زیادی در مجموع هزینه ها به وجود می آورد. به عنوان مثال برای چاپ کاری با ابعاد 25×35 و تیراژ 10000 می توان هم از پرینتر 50 ×70 و در 2 دور عملیات چاپ را انجام داد و هم می توان توسط پرینتری با ابعاد 100×70 و در 1 دور چاپ را انجام داد. در اینصورت چاپ با پرینتری در ابعاد 100×70 از نظر هزینه به صرفه تر است. البته لازم به ذکر است که هزینه فیلم و زینک نیز باید در نظر گرفته شود.
تاریخ ارسال: چهارشنبه 31 مرداد 1397 ساعت 17:00 | نویسنده: المیرا نادری | چاپ مطلب